• Jizera je nádherná řeka, protékající Českým Rájem.
    Úsek ze Spálova přes Malou Skálu až do Dolánek u Turnova je 20km vodní cesty.
  • 1
  • 2

Doporučené trasy

Pro vás, co Jizeru znáte, tyto řádky nepřinesou nic nového. Pro začínající vodáky nebo pro lidi z jiných krajů mohou být určitým vodítkem. Jizera je nádherná řeka, protékající Českým Rájem. Úsek ze Spálova přes Líšný(naše základna), dále přes Malou Skálu až do Dolánek u Turnova je 19 km vodní cesty a rádi vám v kostce popíšeme základní 3 možnosti splutí, které jsou nejčastěji používané.

Celková kilometráž tohoto úseku Spálov - Dolánky u Turnova je 19 Km.Tento úsek je možné proplout v jednom dni. Horní úsek Spálov - Malá Skála(10km) je hezkým zážitkem hlavně v jarních měsících, kdy je dost vody. V létě je zvláště pro rafty téměř nesjízdný(málo vody). Po vyplutí ze Spálova nás čekají peřeje Paraplíčko a pak pokračuje trasa do Železného Brodu, kde je 1.přenášení jezu(stavidla) - vlevo.

Dále plavba pokračuje do Splzova, kde nás při velmi dobrém vodním stavu čeká tzv. velký rádiusový jez, který je ve vodáckém průvodci značen jako nesjízdný(míněno pro kánoe), ale pro rafty s velmi zkušenou posádkou je "jedlý". Velmi často bývá ale nesjízdný pro nízký vodní stav. Pak lze přenést(2.přenášení) vpravo, ale opět - v hlavním korytě řeky za jezem musí být dostatek vody. Pokud není, tak přenášíme vlevo do náhonu - kanálu, kterým proplujem do Líšného. Následuje 3.přenášení(400m!)a po cca. 2 Km doplujeme do Malé Skály. Z těchto řádků je již patrné, že tento horní úsek je určen pro sportovně založené lidi, kteří něco snesou..A mají také vhodný oděv a obuv. Průměrná doba plavby se pohybuje od 3 hodin. Pro rodiny s malými dětmi a neznalé vodáky rozhodně nedoporučujeme!!

Ti z vás, kteří chcete jen relaxovat nebo s raftem například nemáte zkušenost, tak pro vás je ideální spodní úsek z obce Líšný(11 km), s možností velmi zajímavého nalodění(z naší základny Rafting Jizera - skluz na raftu ze břehu) s doplutím do Dolánek. Je to úsek bez přenášení a lze na něm prožít úplnou pohodičku. Proto je nejvhodnější také pro rodiny s malými dětmi. Hned ze začátku plavby přijde lehké zhoupnutí ve šlajsně na Malé Skále a pak už se jen nechat unášet řekou. Možné jsou i zastávky v hospůdkách - Boučkův statek hned na Malé Skále a dále po proudu Restaurace Zrcadlová koza. Od ní je to již necelý kilometr do Dolánek u Turnova - nejčastější cílová stanice, kde je také možné malé občerstvení u Dlaskova statku, nebo v nově otevřené a útulné hospůdce Ábelův mlýn. Vlaková zastávka je cca. 300m od výstupu z raftů. Vlak zpět jede téměř každé 2 hodiny, cesta zabere pouze 11 min.

Stačí jen vyplout - s námi se přeci plavíte po řekách všem ženám pro radost...GPS naší rafťácké loděnice Rafting Jizera v Líšném: 50.6479264N, 15.2124786E

Číst 12033 krát Naposledy změněno čtvrtek, 20 leden 2022 16:09

Zábava pro každého

Naše nabídka raftování po řece Jizeře je určena vám všem, tedy dětem, dospělým a rodinám s dětmi.
Disponujeme dostatečně velkým počtem raftových člunů ve výborném stavu s velmi kvalitním vybavením,
které vám přivezeme na vámi zvolené místo nalodění.

 

Pro školy 

Nenáročná trasa, plavba na bezpečných a velkých raftových člunech,  kvalitní vybavení, vodácký doprovod - instruktor, základní instruktáž

Půjčovna

Pro objednání raftů stačí vyplnit rezervační list nebo nám napsat na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně volat na tel.: 605 532 085

Je na nás spolehnutí

Individuální přístup, odpovědnost nebo chcete-li, práce, za kterou si ručíme, chtít něco naučit - předat, je naší pozitivní motivací a prestiží.