• Jizera je nádherná řeka, protékající Českým Rájem.
    Úsek ze Spálova přes Malou Skálu až do Dolánek u Turnova je 20km vodní cesty.
  • 1
  • 2

Doporučené trasy

Pro vás, co Jizeru znáte, tyto řádky nepřinesou nic nového. Pro začínající vodáky nebo pro lidi z jiných krajů mohou být určitým vodítkem. Jizera je nádherná řeka, protékající Českým Rájem. Úsek ze Spálova přes Líšný(naše základna) dále přes Malou Skálu až do Dolánek u Turnova je 20km vodní cesty a rádi vám v kostce popíšeme základní 3 možnosti splutí, které jsou nejčastěji používané.

 

Celková kilometráž tohoto úseku Spálov - Dolánky u Turnova je 20 Km.Tento úsek je možné proplout v jednom dni. Horní úsek Spálov - Malá Skála(10km) je hezkým zážitkem hlavně v jarních měsících, kdy je dost vody. V létě je zvláště pro rafty téměř nesjízdný(málo vody). Po vyplutí ze Spálova nás čekají peřeje Paraplíčko a pak pokračuje trasa do Železného Brodu, kde je 1.přenášení jezu(stavidla) - vlevo.

Dále plavba pokračuje do Splzova, kde nás při velmi dobrém vodním stavu čeká tzv. velký rádiusový jez, který je ve vodáckém průvodci značen jako nesjízdný(míněno pro kánoe), ale pro rafty se zkušenou posádkou je "jedlý". Velmi často bývá ale nesjízdný pro nízký vodní stav. Pak lze přenést(2.přenášení) vpravo, ale opět - v hlavním korytě řeky za jezem musí být dostatek vody. Pokud není, tak přenášíme vlevo do náhonu - kanálu, kterým proplujem do Líšného. Následuje 3.přenášení(300m!)a po cca. 2 Km doplujeme do Malé Skály. Z těchto řádků je již patrné, že tento horní úsek je určen pro sportovně založené lidi, kteří něco snesou..A mají také vhodný oděv a obuv. Průměrná doba plavby se pohybuje od 3 hodin. Pro rodiny s malými dětmi a neznalé vodáky rozhodně nedoporučujeme.

Ti z vás, kteří chcete jen relaxovat nebo s raftem například nemáte zkušenost, tak pro vás je ideální spodní úsek z obce Líšný(12 km), s velmi zajímavým naloděním(z naší základny) do Dolánek. Je to úsek bez přenášení a lze na něm prožít úplnou pohodičku. Proto je nejvhodnější také pro rodiny s malými dětmi. Hned ze začátku plavby přijde lehké zhoupnutí ve šlajsně na Malé Skále a pak už se jen nechat unášet řekou. Možné jsou i zastávky v hospůdkách - Boučkův statek hned na Malé Skále a dále po proudu Restaurace Zrcadlová koza. Od ní je to již necelý kilometr do Dolánek u Turnova - nejčastější cílová stanice, kde je také možné malé občerstvení u Dlaskova statku, nebo v nově otevřené a útulné hospůdce Ábelův mlýn.Vlaková zastávka je cca. 300m od výstupu z raftů. Vlak zpět jede téměř každé 2 hodiny, cesta zabere pouze 11 min.

Stačí jen vyplout - s námi se přeci plavíte po řekách všem ženám pro radost...

Číst 7125 krát Naposledy změněno pátek, 19 březen 2021 15:18

Zábava pro každého

Naše nabídka raftování po řece Jizeře je určena vám všem, tedy dětem, dospělým a rodinám s dětmi.
Disponujeme dostatečně velkým počtem raftových člunů ve výborném stavu s velmi kvalitním vybavením,
které vám přivezeme na vámi zvolené místo nalodění.

 

Pro školy 

Nenáročná trasa, plavba na bezpečných a velkých raftových člunech,  kvalitní vybavení, vodácký doprovod - instruktor, základní instruktáž

Půjčovna

Pro objednání raftů stačí vyplnit rezervační list nebo nám napsat na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně volat na tel.: 605 532 085

Je na nás spolehnutí

Individuální přístup, odpovědnost nebo chcete-li, práce, za kterou si ručíme, chtít něco naučit - předat, je naší pozitivní motivací a prestiží.